Nowości

 • Turysto, przeczytaj!

  Jeśli masz w planach wyruszenie na tatrzański szlak, zadzwoń 18 20 23 300, zajrzyj na naszą stronę tpn.pl, napisz infotur@tpn.pl, przyjdź do nas (Punkt Informacji Turystycznej TPN, ul. Chałubińskiego 44) – czekamy na Ciebie z informacjami o aktualnych warunkach i utrudnieniach na...

  10 lipca 2019
 • Uwaga, zamknięcie szlaku

  Od jutra, 11 lipca, z powodu prac remontowych ponownie zamknięty zostaje szlak turystyczny Polana Chochołowska - Dolina Wyżnia Chochołowska - przełęcz pod Wołowcem (szlak zielony). Decyzja wynika z zagrożenia spowodowanego spadaniem kamieni na remontowanym odcinku szlaku. Zamknięcie...

  10 lipca 2019
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Czerwiec przyniósł trochę upragnionego ciepła i słońca. Na szlaki ruszyli wakacyjni turyści.

  4 lipca 2019
 • Nabór na stanowisko dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego

  Na podstawie art. 8c ust. 7 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2018 r. poz. 1614, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 10 lipca 2012 r. w sprawie organizacji i przeprowadzania naboru na stanowisko dyrektora parku narodowego (Dz. U. poz....

  3 lipca 2019
 • Nie żyje Tomasz Krzyżanowski

  Nie żyje Tomasz Krzyżanowski

  Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 25 czerwca zmarł nasz Kolega ś.p. Tomasz Krzyżanowski, wieloletni pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego, przez 30 lat podleśniczy, miłośnik kultury góralskiej, oddany służbie na rzecz ochrony przyrody Tatr.

  26 czerwca 2019
 • Dla Ani

  Dla Ani

  W poniedziałek 10 czerwca braliśmy udział w niezwykłej akcji – wspólnie z ratownikami TOPR wynieśliśmy na Mnicha naszą sparaliżowaną koleżankę Anię Król.

  24 czerwca 2019
 • PoSZLAKI – lato z TPN

  PoSZLAKI – lato z TPN

  Zapraszamy na letnie wędrówki oraz spotkania edukacyjne w Tatrzańskim Parku Narodowym. W tym roku letnia oferta edukacyjna TPN jest wyjątkowo bogata, a wszystkie atrakcje bezpłatne!

  21 czerwca 2019
 • Projekt „Archiwum Tatr i Podhala”

  Muzeum Tatrzańskie we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym od 18/06/2019 do 31/12/2019 realizuje projekt pn. „Archiwum Tatr i Podhala”.

  18 czerwca 2019
 • Uwaga, sezon na burze w pełni

  Uwaga, sezon na burze w pełni

  Prawdopodobieństwo, że turysta górski zostanie porażony piorunem na szlaku, jest stosunkowo niewielkie, ale jednak realne. Po pierwsze, burze w górach występują częściej niż na nizinach. Po drugie, ukształtowanie górskiego terenu sprawia, że jeśli burza zastanie turystów w miejscu...

  18 czerwca 2019
 • Szkolimy przewodników

  Tatrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w kursie turystyki przyrodniczej dla przewodników tatrzańskich.

  12 czerwca 2019
 • Nabór na stanowisko asystenta dyrektora

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko asystenta dyrektora.

  11 czerwca 2019
 • Mokra wiosna

  Mokra wiosna

  Za nami deszczowy i zimny maj. Co na to tatrzańska przyroda?

  7 czerwca 2019
 • Tatrzański Park Narodowy stawia na bezemisyjny transport

  Tatrzański Park Narodowy stawia na bezemisyjny transport

  Na parkingu przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (przy ul. Chałubińskiego w Zakopanem) kilka dni temu uruchomiona została stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Stacja jest zasilana prądem wyprodukowanym przez panele fotowoltaiczne zainstalowane na dachu Centrum.

  4 czerwca 2019
 • Najpiękniejsza książka roku

  Najpiękniejsza książka roku

  W maju Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznało po raz 59. doroczne nagrody dla Najpiękniejszych Książek Roku. Wśród laureatów znalazła się nasza publikacja – „O drzewach, które wybrały Tatry”!

  3 czerwca 2019
 • Orły edukacji

  Orły edukacji

  Będzie o kolejnej nagrodzie. Tym razem dla Centrum Edukacji Przyrodniczej, które zostało laureatem w konkursie „Orły edukacji”.

  3 czerwca 2019
 • Wielka premiera Monopoly Tatry i Zakopane!

  Wielka premiera Monopoly Tatry i Zakopane!

  W tym roku Dzień Dziecka świętujemy wyjątkowo, bo premierą gry Monopoly Tatry i Zakopane! W sobotę, 1 czerwca zapraszamy Was na Dolną Rówień Krupową, gdzie odbywać się będzie Zakopiański Dzień Dziecka. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie różnych atrakcji oraz konkursów dla...

  29 maja 2019
 • Tatry w Twoich rękach!

  Tatry w Twoich rękach!

  Zdobywaj górskie szczyty, wędruj po leśnych szlakach i zostań strażnikiem tatrzańskiej przyrody! Tak brzmi hasło przewodnie najnowszej, wyjątkowej, tatrzańskiej edycji – znanej na całym świecie gry – MONOPOLY.

  28 maja 2019
 • Nowe „Tatry” już w sprzedaży!

  Nowe „Tatry” już w sprzedaży!

  Najnowszy numer kwartalnika jest już dostępny w sklepach górskich i empikach w całej Polsce. Tematem numeru wiosennych „Tatr” są tradycyjnie ptaki, tym razem najmądrzejsze z nich, czyli krukowate.

  21 maja 2019
 • Komunikat lawinowy zawieszony

  Z dniem 20 maja 2019 TOPR zawiesza wydawanie komunikatów lawinowych do czasu pojawienia się zagrożenia lawinowego. Występująca pokrywa śnieżna jest stabilna i występuje głównie w postaci firnu. W dolnych partiach Tatr liczne płaty śniegu bez ciągłości. Powyżej 1600 m n.p.m....

  20 maja 2019
 • XXIII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym rozstrzygnięty!

  XXIII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym rozstrzygnięty!

  Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych z Małopolski zorganizowaliśmy, jak co roku, wspólnie ze Szkołą Podstawową w Małem Cichem. Tegoroczna edycja odbyła się 9 maja, a jego tematem przewodnim był w tym roku świat roślin w TPN.

  17 maja 2019